Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Dynamický retargeting Vyhledávání

Dynamický retargeting

Každý e-shop, který má registraci na Zboží.cz, může oslovit své zákazníky pomocí dynamického retargetingu.

Dynamický retargeting (DRTG) zobrazuje návštěvníkům vašeho e-shopu zboží, které si u vás prohlíželi, a to včetně obrázku a aktuální ceny. Díky propojení s feedem Zboží.cz není třeba zadávat žádné retargetingové podmínky ani upravovat retargetingový kód. Systém pozná sám, co si uživatel prohlížel. Nemusíte zadávat inzeráty ani nahrávat bannery. Sklik je za vás z feedu vytvoří sám.

Na vybraných webech se může DRTG zobrazit i v čistě textové formě, např. pod článkem na Novinky.cz nebo Sport.cz.

Díky spojení s vaším feedem jsou nabídky vždy aktuální. Aktuálnost je dána četností aktualizace XML feedu do Zboží.cz, která se nastavuje v jeho administraci.

Nastavení DRTG

  1. Nejprve propojte váš účet v Skliku s vaším účtem ve Zboží.cz. V záložce Nástroje, klikněte na Propojení se Zboží.cz a zadejte přihlašovací údaje, jako když se do Zboží.cz přihlašujete. Pokud již využíváte Produktové inzeráty, toto propojení dělat nemusíte, je již aktivní.
  2. Po propojení se v záložce Retargeting automaticky vytvoří retargetingový seznam DRTG – návštěvníci produktů s názvem provozovny. V případě, že máte provozoven více, vytvoříte si více DRTG seznamů. Výchozí doba platnosti je 7 dní. Tato doba znamená, jak dlouho po opuštění obchodu budete uživatele oslovovat. Můžete ji změnit. Mějte však na vědomí, že příliš dlouhá doba může snižovat efektivitu kampaně a uživatele obtěžovat.
  3. Klikněte na +Vytvořit kampaň a zvolte typ Produktová. Nyní zadejte název nové kampaně, zvolte denní rozpočet a hlavně vyberete Síť – obsahová – dynamický retargeting.
Abychom zajistili průběžnou aktuálnost nabídek ve feedu, zobrazíme pouze nabídky pro provozovny, které se využívají pro výdej DRTG.
DRTG je tedy funkční až ve chvíli, kdy je alespoň 1 DRTG seznam pro danou provozovnu přiřazen sestavě u DRTG kampaně.
 1. Sestavě v této kampani přiřaďte v záložce Retargeting DRTG seznam totožným způsobem, jakým přiřazujete běžné retargetingové seznamy.
 2. Abyste nezobrazovali nabídky stávajícím zákazníkům, nezapomeňte v sestavě toto publikum vyloučit. Toto uděláte totožným způsobem jako u běžného retargetingu – na úrovni sestavy (nebo kampaně) vylučte zobrazení uživatelům v seznamu, kteří provedli objednávku. Seznam s DRTG nedávejte do retargetingové kombinace, toto nebude fungovat.
Pokud nedochází ke správnému párování položek z důvodu variant nabídek či znakům ? nebo # v URL nabídky, doporučujeme využít párování přes ITEM ID. Využijte pokročilé nastavení retargetingového kódu.

Retargetingový kód

K tomu, abyste funkci Dynamický retargeting mohli začít využívat, je třeba umístit na Vaše stránky tzv. retargetingový kód. Jedná se o krátký html kód, který musí být umístěn na každé stránce Vašeho webu, na níž chcete zaznamenávat návštěvníky pro cílení reklamy. Pokud chcete pokrýt celý web, umístěte kód do části, která je pro celý web společná, například patička stránek.

Retargetingový kód

Ukázka retargetingového kódu z rozhraní Skliku

Obdélníkové logo

DRTG inzeráty zobrazují logo vašeho e-shopu. Při registraci každého eshopu na Zboží.cz administrátoři propojují eshop s profilem na Firmy.cz – není třeba žádného dalšího nastavení. Pro zobrazení inzerce si však ověřte, že máte logo nahrané. Pokud ho ještě nahrané nemáte, tak se vám nebude DRTG zobrazovat. Logo doporučujeme nahrát v maximální kvalitě, kterou momentálně systém umožňuje.

Formát loga:

 • obrázkové, typografické či kombinované
 • formát PNG o přesném rozměru 200x100px
 • pokud logo nepokrývá celý formát, doporučujme použití průhledného pozadí
 • nelze vkládat loga, která porušují autorská práva
 • nelze vkládat koláže či fotografie
 • nelze vkládat loga obsahující informace nebo prvky, které nejsou součástí loga inzerenta dle prezentace na webových stránkách, např. slevy, akce, doprava zdarma, atd.