Nápověda menu

Dynamický banner (DB)

Dynamický banner je typ produktové reklamy v Obsahové síti Sklik vhodný pro akviziční kampaně. Zobrazuje se v Obsahové síti Skliku.

Dynamický banner je koncepčně podobný Dynamickému retargetingu – využívá produktovou databázi Zboží.cz a zobrazuje uživatelům vždy dostupné nabídky spolu s cenou. Na rozdíl od něj však oslovuje skupiny nových uživatelů, které si sami vydefinujete.

Dynamický banner navíc umožňuje:

  • zadání nových prvků, jako je popis (slogan), popis nabídky nebo sleva.
  • úpravu designu dle vlastního přání pomocí nastavení barev a písma (vzhled inzerce určuje specifické nastavení Šablony dynamického banneru).

Aby se dynamický banner zobrazoval, je třeba mít:

Z čeho se dynamický banner skládá?

Z čeho se dynamický banner skládá

Logo firmy – logo se do Skliku načítá automaticky z pobočky na Firmy.cz přiřazené k provozovně Zboží.cz, kterou jste zvolili v produktové skupině. Načtení loga snadno zkontrolujete při vytváření či editaci libovolné šablony pro dynamický banner.

Pro dosažení nejlepšího výkonu doporučujeme využívat obdélníkové logo.

Kontrola načítaného loga

Popis – slouží k upoutání pozornosti uživatele. Napište sem vaší konkurenční výhodu nebo upozorněte na akci, která se týká všech zobrazovaných nabídek. Je omezen maximální délkou 40 znaků a můžete jej zadat v šabloně.

Název firmy – načítá se z názvu provozovny na Zboží.cz. Pokud délka přesáhne 1 řádek ve vyhrazeném prostoru, název se zkrátí vytečkováním.

Název nabídky – délka textu není omezena, ale může se zkrátit na max. 2 řádky dle zalomení v dostupném prostoru (záleží na délce slov a nastavení písma). Načítá se z XML feedu Zboží.cz jako položka <PRODUCTNAME>

Popis nabídky –  položka <CUSTOM_LABEL_3> – jedná se o vlastní text nabídky, který se bude zobrazovat jako štítek v reklamní šabloně u jednotlivých nabídek. Vyplňuje maximálně 25 znaků. Delší texty budou zkráceny.

Příklady:

sleva”, “výprodej”, “novinka”, “bestseller”, “montáž zdarma”, “Řecko – Rhodos” (pokud se jedná o zájezd a lokace se nevejde do názvu nabídky), “zbývá 12 kusů” (v případě, že chcete uživatel upozornit na snižující se dostupnost zboží)

Pokud tato položka nebude zadána, použijeme pro “Popis nabídky” jednu z položek <EXTRA_MESSAGE> v následujících prioritách (od nejvyšší):

     Hodnota <EXTRA_MESSAGE>Text zobrazovaný u banneru
  free_giftDárek zdarma
  extended_warrantyProdloužená záruka
  voucherVoucher na další nákup
  free_accessoriesPříslušenství zdarma
  free_casePouzdro zdarma
  free_installationMontáž zdarma

        Více informací o naleznete v nápovědě Zboží.cz.

Obrázek nabídky – načítá se z vašeho XML feedu pro Zboží.cz jako položka <IMGURL> Vždy se vycentruje a roztáhne do vymezeného prostoru.

Cena – vychází z položky <PRICE_VAT> z XML feedu Zboží.cz.

Jak se dynamický banner vytváří?

1. Nejprve propojte váš účet v Skliku s účtem na Zboží.cz. V záložce Nástroje, klikněte na Propojení se Zboží.cz a zadejte přihlašovací údaje jako při přihlášení do Zboží.cz. Pokud již využíváte Dynamický retargeting, toto propojení vytvářet nemusíte, je již aktivní.

2. Potom vytvořte šablonu v Nástroje > Šablony. Šablona určuje vzhled vaší inzerce. Nastavit můžete:

  • Barvy pozadí, textu a dalších prvků.
    • K dispozici je výběr barvy kliknutím. Pokud znáte přesnou barvu, můžete zadat její kód (např. kód #0000FF pro modrou barvu)
    • Můžete si vybrat z přednastavených šablon.
  • Písmo.
  • Textový popis.
  • Externí měření prokliků a zobrazení (pro pokročilé uživatele)
Ukázka nastavení barev

3. Vytvořte novou kampaň, vyberte typ Produktová, následně Dynamický banner a poté postupujte dle pokynů.

Výběr typu kampaně Produktová Dynamický banner

4. Po vytvoření kampaně nezapomeňte nastavit vhodné cílení.

Ukázka šablony

Doporučení k nastavení barev >> 

Potřebujete další pomoc?

Pokud si stále nevíte rady, obraťte se na naše specialisty. 95 % vašich dotazů umíme vyřešit do 2 hodin.