Nápověda menu

Volba regionu

Jednoduchým vybráním vámi požadované geografické oblasti na mapě docílíte zobrazování reklamy pouze těm uživatelům, kteří se v dané oblasti nachází. Reklamy se nebudou zobrazovat uživatelům mimo zvolené území.

  • Vhodně zvolenou Volbou regionu přesněji zacílíte své potenciální zákazníky, kteří se nachází ve vámi nastaveném kraji, či okresu.
  • Zvýší se konkurenceschopnost reklamy, která vám na cílovou stránku přivede více kvalitních a lokalizovaných uživatelů.
  • Kombinací textově rozdílných reklam s cílením na různé kraje a okresy, dokážete reagovat na odlišné potřeby uživatelů z daných oblastí.
  • Můžete dosáhnout zvýšení CTR a snížení ceny za proklik, respektive zlepšení pozic reklam a efektivnějšího využití finančních prostředků.

Když nastavení Volby regionu nevyužijete (neoznačíte na mapě žádnou oblast), bude se reklama moci zobrazit uživateli kdekoliv na světě.

Samotná volba regionu neslouží jako cílení na uživatele. Pouze omezuje výdej inzerce na vybrané lokality. Volba regionu bez použití cílení nezpůsobí výdej reklamy.

Při použití Volby regionu může navýšení ceny za proklik vést ke značnému zlepšení pozice reklam.

Volba dle okresů
Volba dle krajů

Příklad vhodného cílení

NabídkaPůsobnostPříklad zacílení
E-shop elektronikyCelá ČRŽádné regionální cílení
Pizzeria s donáškouPrahaPraha
Soukromý řemeslníkZlínZlínský kraj
Stavební firmaBrnoMorava
AutoservisSvitavyPardubicko a Olomoucko

Nastavení volby regionu

Nastavení Volby regionu se provádí v Nastavení kampaně, pro kterou bude platné napříč všemi jejími sestavami. Po rozbalení nabídky Volba regionu máte možnost definovat cílení podle krajů, nebo konkrétních okresů.

Výběr podle okresu

Pokud chcete reklamu cílit na jednotlivé okresy v kraji, můžete tak učinit v záložce Okresy.

  • Pro jednoduchý výběr okresů naleznete dělenou mapu České republiky. Výběr provedete kliknutím myši na příslušný okres.
  • Následně se vybraný okres zbarví a přidá do seznamu Zvolené regiony. Výběr můžete zrušit odebráním ze seznamu nebo odznačením okresu na mapě.

Při náhledu přes záložku „Kraje“ dojde ke zvýraznění všech krajů, ve kterých se zvolené okresy nachází.

Výběr podle okresů
Kraje – vyznačené vybranými okresy

Potřebujete další pomoc?

Pokud si stále nevíte rady, obraťte se na naše specialisty. 95 % vašich dotazů umíme vyřešit do 2 hodin.