Nápověda menu

Textové inzeráty (STA)

Skládají se z titulku, dvou popisků a viditelné URL adresy. Každý z řádků má limitovaný počet znaků – pro titulek 25 znaků, popisky a viditelná URL adresa po 35 znacích.

Od 19.2.2018 již nelze vytvářet Standardní textové inzeráty přes webové rozhraní Skliku. Již existující standardní inzeráty (STA) zůstávají funkční do doby úplného ukončení jejich podpory. Stejně tak jejich vytváření pomocí API a Importu. Doporučujeme Vám si Standardní textové inzeráty změnit na (Rozšířené) textové inzeráty.

Pro inzerci v Obsahové síti využijte Kombinovanou reklamu.

Od 1. 8. 2019 nebudeme v importu a exportu podporovat formát textové reklamy (STA). Nejen že nepůjde nové reklamy zadat, ale také už nebude možné je prostřednictvím importu aktualizovat.

Převod standardních inzerátů na rozšířené

V rozhraní Skliku je možné převést standardní inzeráty na rozšířené. Stačí v přehledu inzerátů kliknout na Vybrané > Převést na rozšířené. Text vybraných standardních inzerátů se otevře v hromadné úpravě rozšířených inzerátů. Stačí doplnit druhý titulek, případně inzeráty upravit dle potřeby a vybrat, jestli se mají původní standardní inzeráty smazat. Po uložení se aktivují nové rozšířené inzeráty.

Převedení STA inzerátů

Zobrazení a kompatibilita

V případě, že máte ve stejné sestavě běžné textové inzeráty i ETA, systém respektuje nastavený způsob střídání inzerátů. Tedy pokud máte nastavenou např. preferenci zobrazení inzerátů s vyšším CTR (Optimalizovaně dle CTR), systém bude upřednostňovat zobrazení běžného textového inzerátu, pokud dosahuje vyššího CTR.

Textový inzerát

Potřebujete další pomoc?

Pokud si stále nevíte rady, obraťte se na naše specialisty. 95 % vašich dotazů umíme vyřešit do 2 hodin.