Nápověda menu

Filtr na věk

Jak určujeme věk uživatele

Pro určení věku našich uživatelů využíváme dvě různé metody. U přihlášených uživatelů (v případě jejich souhlasu) využíváme jimi zadaná data z uživatelského profilu. Tato metoda pokrývá přibližně 65 % všech zobrazení napříč našemi službami, protože pro tyto uživatele umíme data využít na všech jeho zařízeních. U nepřihlášených uživatelů využíváme metody strojového učení, které na základě chování uživatele na našich stránkách tyto údaje s vysokou přesností odhadne.

Ve chvíli, kdy máte zvolen i jiný typ cílení (klíčová slova, umístění, témata, retargeting, zájmy, zájmy o koupi) a ve stejné sestavě zvolíte filtr na věk, bude vaše reklama omezena pouze na publikum spadající do vybrané věkové kategorie.

Kdy filtr na věk využívat?

Filtr na věk není standardním typem cílení a nelze ho tedy využít samostatně. Jedná se o pomocný filtr ostatních typů cílení.

Je vhodné se vždy zamyslet, zdali je zvolené cílení vhodné pro vaše kampaně, a zdali případné nastavení filtru věkových kategorií neomezí zbytečně výdej vaší inzerce. Doporučujeme tedy, abyste si nastavení a přidání filtru na věk vždy předem pečlivě rozmysleli.

  • sezónní nabídky pro vybranou věkovou skupinu – zájezdy k moři pro seniory, potřeby pro studenty
  • volba grafických reklam zaměřená na konkrétní věkovou skupinu – pojištění pro seniory
  • slevové akce pro vybrané věkové skupiny – optiky a nabídky slev dle věku, studentské slevy (levnější vstupné, tarify pro mladé apod.)

Nejefektivnější je kombinace s cílením na Umístění za využití nejnavštěvovanějších stránek na internetu (např. seznam.cz, novinky.cz, seznamzpravy, idnes atd…), ostatní typy cílení jsou spíše úzkou skupinou a mohlo by dojít k odstranění významné části potenciálního zásahu.

Nejedná o filtr/cílení, které by mělo dodávat výkon vašich kampaní, ale o možnost, kterou lze lépe komunikovat k preferované věkové skupině.

Pokud využijete více typů cílení, nezapomeňte si přečíst o tom, jak mezi sebou tato cílení fungují. Více se dozvíte na stránce kombinace typů cílení.

Nastavení filtru na věk

Volbu věkové skupiny můžete provést ve vámi vybrané sestavě v záložce Věk, zvolením požadovaného věkového rozmezí. Pokud žádné nezvolíte, dochází k výdeji na všechny věkové kategorie.

Náhled rozhraní – filtr na věk

Je možné si pro různé věkové skupiny nastavit odlišnou maximální cenu za proklik.

Volba rozdílné CPC

Kdo může využívat filtr na věk?

Filtr na věk v obsahové síti Skliku je prémiová funkce, která je přístupná pouze se zvláštním oprávněním. V případě, že chcete tuto funkci využívat vyplňte formulář.

Potřebujete další pomoc?

Pokud si stále nevíte rady, obraťte se na naše specialisty. 95 % vašich dotazů umíme vyřešit do 2 hodin.