Nápověda menu

Propojení Sklik connectoru s Google Looker studiem (LS)

Looker Studio je online nástroj umožňující zobrazit data z Skliku v podobě širokého spektra jednoduchých grafů a tabulek. Základní popis této služby naleznete zde. Přístup k Sklik statistikám probíhá prostřednictvím API tokenu, který vygenerujete v Nastavení svého Sklik účtu.

Napojení Looker studia probíhá následujícím způsobem: 

  • přihlásíte se do svého účtu Looker Studio
  • v nabídce šablon kliknete na Prázdný přehled a v nabídce dohledáte Sklik GDS connector.
  • v následující tabulce dále vyplníte token a UserID, které získáte pomocí této utility a změny uložíte.

Režim pro vývojáře

V případě potřeby je možné využít režim pro vývojáře, který lze v Looker Studio aktivovat v sekci Nastavení po pravém horním rohu.

  • Poté, stejně jako v předchozím případě, přejdete do nabídky šablon, kliknete na Prázdný přehled a z nabídky vybere dlaždici Vytvořte si svůj vlastní.
  • v posledním kroku pak už jen vyplníte Deployment ID AKfycbwYho46coR8ajdpHm76Q5J_x66fEZxG9q8ZgVpQsyb-HOFBmDVhHfBn6WQOQM87k-O8Dg a pomocí tokenu a svého UserID se opět přihlásíte.

Nejčastější chyby při připojení do Looker studia

1. Nesprávně přednastavený výběr sloupců

U starších verzí Sklik konektoru se může stát, že se v rozhraní načte na úrovni účtu nerelevantní sloupec a zobrazí se „Chyba konfigurace“. Příčinou je metrika Banner: (Kč) Cena, která je dostupná pouze pro detail kampaně, resp. sestavy. Pokud se tato metrika po přihlášení zobrazí, postačí ji pouze odebrat.

2. Looker studio nedohledává Sklik konektor

Pokud jste v minulosti v Looker studiu smazali Sklik konektor, tak se následně v nabídce nezobrazí. Řešením je v takovém případě vyhledání konektoru pomocí režimu pro vývojáře.

3. Nenačítá se utilita pro User ID

V kombinaci s některými doplňky se může stát, že se v prohlížeči Chrome nemusí správně načíst utilita pro UserID. Řešením je v takovém případě použití jiného prohlížeče (Safari, Mozilla…) nebo doplňky v prohlížeči pro tuto operaci dočasně pozastavit.

4. V Sklik účtu nevidím API klíč

API klíč je v uživatelském rozhraní Skliku dostupný pouze vlastníku účtu. Pokud tak ke svému klientovi přistupujete skrze přístupová práva, tak se API klíč v nabídce nezobrazí a v takovém případě pro přihlášení do Looker studia použiji:

  • UserID: jedná se o UserID účtu k jehož statistikám se přihlašuji
  • Token: API klíč správce

5. Rozdílné jednotky CTR a Průměrné ceny za proklik

Metriky Průměrná cena za proklik a CTR mají v Looker studio odlišné jednotky. Zatímco Průměrná cena za proklik je v Skliku udávána v Kč, tak v Looker studiu se zobrazuje v haléřích.

V případě CTR jsou poté hodnoty udávané nikoliv přímo v procentech jako je tomu v Skliku, ale v rozpětí hodnot 0-1. Pro převod na shodné jednotky je proto v Looker studiu zapotřebí posunout výsledné číslo rovněž o dvě desetinná místa

Potřebujete další pomoc?

Pokud si stále nevíte rady, obraťte se na naše specialisty. 95 % vašich dotazů umíme vyřešit do 2 hodin.