Nápověda menu

Favicon

Sbírání faviconů, které se následně zobrazují u reklam, probíhá automaticky. Obvykle dojde k „vyfocení“ faviconu během několika dnů.

U výsledku vyhledávání se favicony zobrazují ve velikosti 16×16 px (větší rozměry jsou automaticky zmenšeny).

Maximální podporovaná velikost souboru favikony je 128 kB, formát souboru může být jakýkoliv běžně čitelný obrázek.

Favicony robot získává primárně z hlavičky stránky z:

 • tagu link rel=“icon“
 • nebo link rel=“shortcut icon“
 • případně ze standardní adresy https://www.domena.cz/favicon.ico

Příčiny neaktuálních faviconů

 • Rozdílná cílová URL v reklamě oproti URL webu.
 • Změna cílové stránky (úprava designu nebo obsahu cílové stránky).
 • Změna URL adresy.

Vytváření jakýchkoliv grafických úprav favicon pro generátor náhledu, jejichž výsledkem je odlišný vzhled oproti tomu, který vidí uživatel ve svém prohlížeči, je považováno za cloaking.

Pokud jde o animovaný GIF, robot vyfotí pouze první snímek animace.

Řešení

Pokud je favicona vidět u přirozených výsledků vyhledávání – je tedy na webových stránkách správně nasazena, ale u inzerce Skliku se nezobrazí, bývá nejčastější příčinou:

 • Rozdílný protokol – v případech, kdy například používáte webové stránky se zabezpečeným https protokolem (např. https://www.seznam.cz), zatímco cílová URL reklamy obsahuje pouze www.seznam.cz (což je http), nemusí se favicona řádně zobrazit. Zkontrolujte proto, zda v cílové URL používáte správný typ zabezpečovacího protokolu jako na webových stránkách.
 • Chybějící www – pokud webové stránky používají www, např. https://www.seznam.cz, zatímco reklama směřuje na https://seznam.cz, nemusí se favicona rovněž zobrazit. Ověřte proto, zda v cílová URL používá správný formát adresy.

V případě, že se favicona nezobrazí ve výsledcích přirozeného vyhledávání, ani v inzerci, pomůže ve většině případů přidání URL (včetně všech parametrů a podstránek) do formuláře na adrese: https://search.seznam.cz/pridej-stranku. Při vkládání URL dbejte i zde na správný protokol a www. Jedná se o formulář sloužící k přidání stránky do vyhledávání (sejmutí náhledu je vedlejším efektem tohoto formuláře).

Neproběhne-li po 24 hodinách aktualizace náhledu, je dobré kontaktovat technickou podporu Fulltextu (v kolonce „Dotaz ke službě:“ zvolte možnost „Fulltext – Online“)

Více informací o faviconech naleznete na stránce nápovědy fulltextu.

Aby zaznamenání favicon probíhalo bez problémů, doporučujeme dodržovat následující pravidla:

 • Používejte pouze platné URL.
 • Používejte v cílových URL správný typ zabezpečovacího protokolu a www.
 • Ujistěte se, že váš web nepoužívá žádnou zakázanou optimalizační techniku.

TIP: Stručný výklad skladby URL najdete na webu Jak psát web. Pravidla kódování znaků v URL pomocí znaku % naleznete na Wikipedii

Potřebujete další pomoc?

Pokud si stále nevíte rady, obraťte se na naše specialisty. 95 % vašich dotazů umíme vyřešit do 2 hodin.