Nápověda menu

Google Looker Studio

Konektor do Google Looker Studia

Looker Studio je jednoduchý, bezplatný online nástroj umožňující graficky přehledně zobrazit data v podobě nejrůznějších grafů a tabulek.

Sklik pomohl připravit konektor, který automaticky spojí Looker Studio s Sklik statistikami. Máte tak přístup k aktuálním datům vašich kampaní, přehledně na jednom místě.

Na jediné stránce, v jednom přehledu, je možné vložit všechny důležité informace statistiky z vašeho Sklik účtu. Můžete mít spolu graf vývoje kampaní, detailní informace o všech spuštěných reklamách, nebo srovnání klíčových metrik s předcházejícím obdobím.

Proč využít konektoru na Looker Studia

  • Stačí si jednou definovat přehledy a nastavit všechny požadované sloupce. Takové nastavení se uloží a bude připravené při novém načtení přehledu.
  • Je možné kombinovat přehledy více úrovní (kampaň na jedné stránce se sestavou i reklamou). Pomocí pokročilých filtrů je možné vyloučit konkrétní entity, vypočítat další údaje, nebo zpřehlednit současné výsledky. Každým načtením se automaticky aktualizují data.
  • Přehledy můžete sdílet s jinými uživateli bez nutnosti sdělovat hesla a postupů kde se co nastavuje. Sdílíte stejně jako jiné dokumenty od Googlu.
  • Umožňuje na jednom místě zobrazit přehledy Sklik i Ad zároveň.

Více o Looker studiu můžete najít třeba v článku Miroslava Pecky nebo Matěje Slavíka.

Sklik Looker Studio konektor

Speciální script, který umožňuje pomocí Sklik API Drak získat data vašeho účtu a vložit je do Looker Studia, kde jej následně můžete zobrazit. Script je definován v rámci tzv. konektorů Looker Studia a je jeho součástí.

Protože tento konektor jsme zveřejnili jako open source, přesunuli jsme všechnu dokumentaci na komunitní web GitHub, kde naleznete nejen návod na propojení, ale také seznam všech změn i nově přidaných funkcí a několik základních návodů jak pracovat s konektorem a samotným Looker Studiem. Pro snadnější orientaci jsme pro vás postup prvotního připojení zpracovali v grafické podobě v přehledném průvodci, který naleznete v sekci Propojení Sklik connectoru s Google Looker studiem.

Privacy policy

CZ

V rámci konektoru Google Looker Studia využíváme přístup na váš Google Disk. Důvodem k přístupu je logovací soubor, který se snaží v případě problémů napomoci s hledáním chyby.

Konektor vytváří a zapisuje do vlastního souboru, který zpětně nečte. Za žádných jiných okolností či jiným způsobem nepracuje se soubory na vašem disku.

Citlivé informace uložené v konfiguraci LS jsou uloženy a vedeny ve správě Googlu. Konektor jej využívá pouze v rámci daných instancí a neumožňuje jej nijak zobrazit, uložit či dále šířit.

EN

We use access to your Google Drive within the Google Looker Studio connector. The reason for access is only for a log file that tries to help you find a bug in case of problems.

The connector creates and writes to its own file that it does not read back. It does not work with files on your drive under any other circumstances or in any other way.

Sensitive information stored in the LS configuration is stored and maintained by Google. The connector uses it only within the given instances and does not allow it to display, save, or redistribute it.

Aktuálně známá omezení

  • Při rozpadu dat po týdnech, se některé týdny mohou zdvojovat s tím, že jeden z nich má vždy nulové data. 
  • Nefunguje rozpad po měsících u přehledů na úrovni účtů. 
  • Granularita pro klíčové slova potřebuje alespoň jednu metriku měnící se v čase.
  • Účet: Konverzní poměr a Účet: CTR je třeba vydělit 100, aby správně vracelo poměr v procentech. 

Našli jste v konektoru chybu?

Protože tento konektor jsme zveřejnili jako opensource projekt, přesunuli jsme všechnu dokumentaci na komunitní web GitHub. Pomozte konektor zlepšit a navrhněte na GitHubu úpravy nebo nám napište na sklik@firma.seznam.cz.

Potřebujete další pomoc?

Pokud si stále nevíte rady, obraťte se na naše specialisty. 95 % vašich dotazů umíme vyřešit do 2 hodin.