Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Dynamický banner Vyhledávání

Dynamický banner

Dynamický banner je typ produktové reklamy v obsahové síti Sklik vhodný pro akviziční kampaně. Zobrazuje se v obsahové síti Skliku.

Dynamický banner je koncepčně podobný Dynamickému ratergetingu – využívá produktovou databázi Zboží.cz a zobrazuje uživatelům vždy nabídky s aktuální cenou, které jsou dostupné. Na rozdíl od něj však oslovuje skupiny nových uživatelů, které si sami vydefinujete.

Dynamický banner navíc umožňuje:

 • zadání nových prvků, jako je popis (slogan), popis nabídky nebo sleva.
 • úpravu designu dle vlastního přání pomocí nastavení barev a písma (vzhled inzerce určuje specifické nastavení Šablony dynamického banneru).

Aby se dynamický banner zobrazoval, je třeba mít v sestavě:

Z čeho se dynamický banner skládá?

 

Logo firmy – logo se do Skliku načítá automaticky z pobočky na Firmy.cz přiřazené k provozovně Zboží.cz, kterou jste zvolili v produktové skupině.

Načtení loga snadno zkontrolujete při vytváření či editaci libovolné šablony dynamického banneru.

Pro dosažení nejlepšího výkonu doporučujeme využívat obdélníkové logo.

Pozor:

Pod záložkou Šablony v sestavě – je vidět náhled šablony, tedy náhled loga a produktů té provozovny, která se vám při vytváření šablon řadí jako první. Jedná se pouze o vizualizaci, která nemusí zobrazovat zvolenou Provozovnu v Produktové skupině. Při výdeji inzerce se však odpovídající Provozovna zobrazí.

Popis – slouží k upoutání pozornosti uživatele. Napište sem vaší konkurenční výhodu nebo upozorněte na akci, která se týká všech zobrazovaných nabídek. Je omezen maximální délkou 40 znaků a můžete jej zadat v šabloně.

Název firmy – načítá se z názvu provozovny Zboží.cz. Pokud délka přesáhne 1 řádek ve vyhrazeném prostoru, název se zkrátí vytečkováním.

Název nabídky – délka textu není omezena, ale může se zkrátit na max. 2 řádky dle zalomení v dostupném prostoru (záleží na délce slov a nastavení písma). Načítá se z XML feedu Zboží.cz jako položka <PRODUCTNAME>

Popis nabídky –  položka <CUSTOM_LABEL_3> – jedná se o vlastní text nabídky, který se bude zobrazovat jako štítek v reklamní šabloně u jednotlivých nabídek. Vyplňuje maximálně 25 znaků. Delší texty budou zkráceny.

Příklady:

sleva”, “výprodej”, “novinka”, “bestseller”, “montáž zdarma”, “Řecko – Rhodos” (pokud se jedná o zájezd a lokace se nevejde do názvu nabídky), zbývá 12 kusů” (v případě, že chcete uživatel upozornit na snižující se dostupnost zboží)

<CUSTOM_LABEL_3> neslouží k filtraci nabídek v produktových skupinách.

Pokud tato položka nebude zadána, použijeme pro “Popis nabídky” jednu z položek <EXTRA_MESSAGE> v následujících prioritách (od nejvyšší):

“dárek zdarma”, “doprava zdarma”, “prodloužená záruka”, “příslušenství zdarma”, “voucher na další nákup”, “montáž zdarma”, “pouzdro zdarma”, “osobní odběr zdarma”

Obrázek nabídky – načítá se z vašeho XML feedu pro Zboží.cz jako položka <IMGURL> Vždy se vycentruje a roztáhne do vymezeného prostoru.

Aktuální cena – vychází z položky <PRICE_VAT> z XML feedu Zboží.cz.

Cena před slevouSleva – vychází z položky <LIST_PRICE> – cena, ze které se bude vypočítávat sleva, která se bude zobrazovat u nabídek. Sleva se bude zobrazovat pouze pokud bude vyšší než 1 % než hodnota nabídky ve <PRICE_VAT>.

Šablona

Název – povinný krátký název šablony, který vám pomůže se v šablonách ve svém účtu lépe orientovat. V reklamě se nezobrazuje.

Popis – nepovinný textový popis s omezením délky na max. 40 znaků, který se  zobrazuje v reklamě. Slouží k upoutání pozornosti uživatele (jako slogan banneru). 

Barvy – pro úpravu  vizuálního vzhledu šablony, můžete nastavit jednotlivým prvkům vlastní barvy. K dispozici je 5 barev: 2 barvy pozadí, 2 barvy písma a 1 doplňková výrazná barva pro tlačítka a slevu, viz Nastavení designu šablony.

Písmo – volitelně můžete změnit výchozí písmo z nabídky. Styl písma vybírejte tak, aby byl co nejpodobnější stylu písma ve vašem grafickém manuálu (na vašem webu).

Externí měření

Pro pokročilé uživatele jsou dispozici navíc ještě volitelná pole pro zadání měřicích URL pro systémy třetích stran.

Měřicí šablona – Měřicí šablona slouží pro zadání adresy externího měřicího systému. Používá se pro měření prokliku reklamy.

URL pro měření imprese – URL adresa měřicího pixelu. Používá se pro měření zobrazení reklamy.

Pro více informací o značkách ve feedu navštivte nápovědu Zboží.cz.

Produktová skupina

Nedílnou součástí dynamického banneru je produktová skupina. Ta slouží pro výběr provozovny a produktů, které chcete v reklamě zobrazovat.

Jak se dynamický banner vytváří?

1. Nejprve propojte váš účet v Skliku s účtem ve Zboží.cz. V záložce Nástroje, klikněte na Propojení se Zboží.cz a zadejte přihlašovací údaje, jako když se do Zboží.cz přihlašujete. Pokud již využíváte Produktové inzeráty nebo Dynamický retargeting, toto propojení vytvářet nemusíte, je již aktivní.

2. Potom vytvořte šablonu v Nástroje > Šablony. Šablona určuje vzhled vaší inzerce. Nastavit můžete:

 • Barvy pozadí, textu a dalších prvků.
  • K dispozici je výběr barvy kliknutím. Pokud znáte přesnou barvu, můžete zadat její kód (např. kód #0000FF pro modrou barvu)
  • Můžete si vybrat z přednastavených šablon.
 • Písmo.
 • Textový popis.
 • Externí měření prokliků a zobrazení (pro pokročilé uživatele)

Ukázka nastavení barev:

3. Pak vytvořenou šablonu připojte ke konkrétní sestavě v produktové kampani. Vytvořte novou kampaň, vyberte typ Produktová a v nastavení zvolte obsahovou síť. Pak v této kampani přejděte do sestavy a v záložce Šablony připojte dříve vytvořenou šablonu.

4. Po připojení šablony vytvořte produktovou skupinu a nastavte vhodné cílení.

Nastavení barev v šabloně

V šabloně lze nastavit 5 barev:

 • Hlavní pozadí – barva pozadí oblasti e-shopu
 • Pozadí pod produkty – barva pozadí pod kartami produktů
 • Název firmy a popis – barva textu v oblasti e-shopu
 • Název a cena – barva textu na kartách produktů
 • CTA tlačítko a sleva – barva vizuálně výrazných prvků

Doporučení k nastavení barev >>