Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Začínáme inzerovat Vyhledávání

Začínáme inzerovat

Sklik je český PPC systém provozovaný společností Seznam.cz, který umožňuje zobrazování reklamy ve vyhledávání na Seznam.cz a na nejnavštěvovanějších webech českého internetu. Reklamou Sklik tak máte možnost oslovit velkou část svých potenciálních zákazníků.

Služby a stránky, na kterých se reklama Sklik zobrazuje, se řadí podle způsobu výběru inzerátů do Vyhledávací sítě, kde se inzeráty zobrazují na základě dotazu uživatele, a Obsahové sítě, kde se reklama zobrazuje v kontextu s obsahem stránky.

Kolik Sklik stojí

Reklamu Sklik je možné hradit dvěma způsoby, které závisí na zvolené reklamní síti. Prvním ze způsobů je platba za proklik, druhým pak platba za 1000 zobrazení.

Sklik je ve srovnání s tradičními formami reklamy velice výhodný a efektivní. Denní útratu můžete kontrolovat nastavením denního rozpočtu kampaně, takže nezaplatíte více, než si můžete dovolit. Libovolně můžete měnit i cenu, kterou jste ochotni zaplatit za prokliknutí nebo zobrazení svého inzerátu.

Řazení inzerátů

Inzeráty se řadí na principu aukce, posouzení míry prokliku, relevance reklamy a dalších faktorů. Ve výsledku se může vaše reklama při nižší ceně za proklik zobrazovat na lepší pozici než konkurenční inzeráty s vyšší cenou. Nezapomeňte, že pozice vašeho inzerátu může ovlivnit počet oslovených uživatelů i úspěšnost vaší PPC reklamy. K řazení inzerátů se používá tzv. QS (skóre kvality) a uživatelem zadaná max. CPC. QS je hodnota, která se vypočítá na základě relevance inzerátů k dotazu a zpětné vazby (úspěšnosti) inzerátů v předešlých aukcích. Skóre kvality a relevance je hodnota silně závislá na dotazu.

Cílení PPC reklamy

Výhodou reklamy Sklik je také přesné cílení, kdy můžete poutavým inzerátem a vhodnou volbou klíčových slov oslovit uživatele podle toho, co zrovna hledá nebo o co se zajímá. Zpřesnit zacílení vaší reklamy na potencionální zákazníky máte možnost také prostřednictvím různých typů cílení.

Inzerentské rozhraní naleznete na adrese www.sklik.cz. Vaši reklamní kampaň mohou založit profesionálové ze společnosti Seznam.cz, kteří vám vytvoří atraktivní reklamu na míru a efektivně zacílí vaše zákazníky.