Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Pokročilé nastavení retargetingového kódu Vyhledávání

Pokročilé nastavení retargetingového kódu

Upravený retargetingový kód použijte v těchto případech:

  • Identifikátor nabídky se v URL nachází za znaky ? nebo #.
  • Používáte varianty nabídek a na jedné URL se fyzicky nachází více různých nabídek (např. rozměry postele nebo barvy jednoho trička).
  • URL v XML feedu z nějakého důvodu nesouhlasí s URL, na které se nabídka při běžném vstupu uživatele na web, nachází. Vč. přesměrovaných URL.
  • Chcete rozšířit zásah svých kampaní a zacílit na návštěvníky kategorií eshopu, kteří nenavštívili detail nabídky.

Využití ITEM_ID

Párování přes itemId doporučujeme využít, pokud identifikátor nabídky v URL je parametr za značkou ? nebo #. Aby Sklik poznal, jaký produkt si uživatel na webu prohlíží, je třeba upravit stávající retargetingový kód.

Retargetingový kód

Ukázka retargetingového kódu z rozhraní Skliku

Retargetingový kód je potřeba obohatit o určitě parametry následovně:

<script type="text/javascript">
/* <![CDATA[ */
var seznam_retargetingId = 00000;
var seznam_itemId = "150";
var seznam_pagetype = "offerdetail";
/* ]]> */
</script>
<script type="text/javascript" src="//c.imedia.cz/js/retargeting.js"></script>
 • Doplňte 2 ztučněné řádky
 • Jako hodnotu (označenou červeně) parametru itemId je třeba nechat vkládat ITEM_ID nabídek z vašeho XML feedu na Zboží.cz. Jak s parametrem ve feedu naložit se dočtete ve specifikaci Zboží.cz.
 • V druhém řádku je třeba pouze u stránek s detaily nabídek vkládat hodnotu offerdetail.
Pro zkušeného webmastera by neměl být problém tyto hodnoty vkládat přes tag manager. Jen pozor, při vkládání RTG kódu lze zapsat jak „var seznam_retargetingId“ tak i „var seznam_retargeting_id „.

Správné nasazení poznáte tak, že do 24 hodin uvidíte nárůst označených uživatelů v retargetingovém seznamu DRTG – Návštěvníci produktů.

Využití CATEGORY

V rámci dynamického retargetingu (dále jen DRTG) je možné cíleně oslovovat i návštěvníky kategorií e-shopu. Část uživatelů si nabízené produkty prohlíží pouze v přehledu nabídek dané kategorie, ale detail produktu již nenavštíví. Nyní umožňujeme v DRTG oslovovat i tuto skupinu a nabízet jim nejzajímavější produkty dané kategorie. Výběr produktů obsluhuje algoritmus Skliku a zobrazuje jim nejnavštěvovanější produkty z poslední navštívené kategorie. Pokud je nabídek méně než počet pozic v šabloně reklamy, doplní se nejnavštěvovanější produkty celého eshopu.

Po propojení s účtem na Zboží.cz se automaticky vytvoří seznam – DRTG – Návštěvníci kategorií, který si přiřadíte do kampaní a nastavíte si maximální cenu za proklik. V sestavě nezapomeňte vyloučit uživatele, kteří nákup dokončili.

Upravte si retargetingový kód na stránkách s kategoriemi (přehled nabídek v kategorii) takto:

<script type="text/javascript">
/* <![CDATA[ */
var seznam_retargetingId = 00000;
var seznam_category = "Dům, byt a zahrada | Zahrada | Stínící technika | Zahradní slunečníky";
var seznam_pagetype = "category";

/* ]]> */
</script>
<script type="text/javascript" src="//c.imedia.cz/js/retargeting.js"></script>
 • Doplňte 2 ztučněné řádky
 • Jako hodnotu (označenou červeně) parametru nechte vkládat kompletní cestu kategorie, kterou máte uvedenou u nabídek ve vašem XML feedu. Jako oddělovač slouží svislá čára | (tzv. pipe). Kategorie a více informací k parametru najdete v nápovědě Zboží.cz.
 • V druhém řádku je třeba u stránek s kategoriemi (stránky, ze kterých chcete sbírat publika pro cílení na kategorie) vkládat hodnotu category. Tento parametr je povinný. Pokud nebude v RTG kódu vyplněn nebo bude mít jinou hodnotu než category, nebude k párování publik docházet.

Ukázkový XML feed z nápovědy Zboží.cz. Hodnota CATEGORYTEXT z XML feedu musí odpovídat hodnotě CATEGORY v RTG kódu

Aby pokročilý RTG kód korektně fungoval, nesmí se používat ITEM_ID a CATEGORY současně v jenom kusu kódu, ale odděleně – ITEM_ID musí být použito na úrovni produktu a CATEGORY na úrovni kategorie.

Doporučení

Doporučujeme nastavit vyšší cenu za proklik u cílení na návštěvníky produktů, jelikož takovému publiku se zobrazují relevantnější nabídky (blíže tomu, co uživatel hledal) a pravděpodobnost prokliku i nákupu je tedy vyšší.

DRTG seznam cílení na návštěvníky kategorií se chová shodně, jako DRTG seznam s návštěvníky produktů. Pokud je seznam pozastaven, nenačítají se nová publika. Pro stávající publika se ale DRTG vydává. Pokud je seznam ve stavu Smazáno, nedochází ani k párování publik, ani k výdeji DRTG. Je možné jiným RTG seznamem vyloučit část publika díky Vylučujícím seznamům na úrovni sestavy i kampaně.